طراحی سایت اختصاصی - طراحی اختصاصی وب سایت - راتین

طراحی سایت اختصاصی برای نیازهای خاص انجام می شود. گاه در طراحی وب سایت اختصاصی بسته های سایت ساز و سایت های آماده پاسخگوی نیاز کارفرما نیست و باید براساس نیازهای خاص و سفارش ویژه آنها کار طراحی سایت اختصاصی انجام دارد.
سایتهای بزرگ و شغلهای جا افتاده و پردرآمد همیشه طراحی سایت اختصاصی انجام می دهند زیرا آنها نمی توانند قالب سایتهای آماده را برای خود استفاده کنند و این برنامه نویسان و طراحان سایت اختصاصی هستند که باید با طراحی خاص خود کارفرمایان را ترغیب به استفاده از اینگونه سایت ها بکنند.
 
طراحی سایت اختصاصی

مراحل طراحی سایت اختصاصی

  1. نیاز سنجی
  2. امکان سنجی
  3. بستن قراداد
  4. طراحی گرافیک  شامل تم و بنرهای اختصاصی
  5. طراحی پیش نمونه
  6. گرفتن بازخورد کارفرما
  7. پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت
  8. تست و تحویل وب سایت اختصاصی
  9. پشتیبانی از طراحی وب سایت اختصاصی


سفارش طراحی وب  سایت اختصاصی

کارفرما نخست شرح نیاز خود را به صورت ( RFP ) می فرستد و پیمانکار پس از بررسی دقیق و ارزیابی نیاز کارفرما ، پیشنهاد را در قالب پروپزال رسمی به کارفرما ارائه می دهد. گاه فرآیند تحلیل و پروپزال نویسی پیچیده و زمان بر است و زمان فراوانی از شرکت پیمانکار می گیرد که خود نیازمند پرداخت هزینه تحلیل فرآیندهاست.
 

 کارهای جانبی طراحی سایت اختصاصی

گاهی کارفرمایانی نیاز به بهینه سازی طراحی وب سایت اختصاصی خود دارند ویا می خواهند سایتشان را به نرم افزارهای دیگر خود وصل کنند که برای اینکار در کنار شما هستیم.
 

تفاوت و مزیت های سایت اختصاصی با قالب های آماده

امروزه داشتن یک طراحی سایت اختصاصی برای رشد و پیشرفت خیلی از مشاغل الزامی شده است که صاحبان کسب و کارها می توانند با وجود قالبهای آماده و سیستم های مدیریت محتوای رایگان سایت اختصاصی را در کوتاه ترین مدت وپرداخت هزینه کمتر راه اندازی کنند.اما در طراحی های اختصاصی امکاناتی هست که در سیستم های مدیریت محتوا و قالب های پیش ساخته وجود ندارد.
 

قابل انعطاف و تغییر و توسعه در طراحی اختصاصی سایت

یکی از مهم ترین دلایلی که صاحبان کسب وکار تمایل دارند سایت شان به صورت اختصاصی طراحی شود امکان توسعه و بهره وری نامحدود در آینده است.چون در این نوع طراحی اختصاصی محدودیتی وجود ندارد و طراح میتواند مطابق سلیقه و نیاز شما سایت تان را به صورت اختصاصی طراحی نماید. همچنین امکان توسعه در آینده نیز وجود دارد، درحالی که در سیستم های مدیریت محتوا و قالبهای آماده محدودیت هایی وجود دارد که شما ناچارید آن ها را بپذیرید. اگر فکر میکنید که در آینده نیز نیازی به توسعه سایت تان ندارید، همین قالب های آماده جوابگوی نیازهای شما است و نیازی به طراحی سایت اختصاصی ندارید ولی در صورتی که برای آینده برنامه ریزی کردید و میخواهید سایت تان را توسعه و گسترش دهید و به یک سایت حرفه ای تبدیل کنید باید یک سایت اختصاصی را راه اندازی نمایید.
 

کاربر پسند بودن طراحی سایت اختصاصی

در قالب های آماده چون بیشترین تمرکز را برای زیبایی و ترغیب کاربر برای خرید که حاصل آن فروش بیشتر محصولات می باشد  را می گذارند، این نکته را در نظر نمیگیرند که یک سایت اختصاصی علاوه بر افزایش فروش و رونق کسب و کار باید ایجاد تجربه کاربری و تعامل با کاربر را هم مد نظر داشته باشد.با طراحی اختصاصی یک وب سایت می توانید تجربه کاربری مناسبی را به کاربر جهت تعامل القا نمایید.
 

منطبق بودن با برند تجاری در طراحی وب سایت اختصاصی

همانطور که گفتیم قالب های آماده دارای یک سری محدویت هایی هستند که امکان دارد به طور کامل برای کسب و کار شما مناسب نباشند به خصوص زمانی که شما و افرادی که می خواهید سایت را مدیریت کنید آشنایی با کدینگ و شخصی سازی قالبها نداشته باشند.در صورتی که با استفاده از طراحی سایت اختصاصی می توانید با در نظر گرفتن برند و کسب و کارتان آن طور که شایسته شماست سایتی را طراحی و اجرا کنید.
 

بوجود آوردن نوآوری در طراحی اختصاصی سایت

اصولا تمام قالب های آماده در یک سبک می باشند و از نظر ظاهری یکسان نمایش داده می شوند و نمیتوان در آن ها خلاقیتی بوجود آورد و اضافه کرد ، در صورتی که شما می توانید با سفارش یک سایت به صورت کاملا اختصاصی از طراح بخواهید در سایت شما نوآوری و خلاقیت ایجاد کند، از تصاویر با کیفیت استفاده کند و هر آن چه که سایت اختصاصی شما را متمایز و حرفه ای تر از دیگر سایت ها نشان میدهد را پیاده کند. با انجام این کارها ، تفاوت بین سایت شما و دیگر رقبا بوجود میاید که برای بازدیدکننده گان نیز کاملا قابل درک می باشد.
 

راه کارهایی برای بهبود راهبری در یک وب سایت اختصاصی

ماندگاری و ثبات یک کاربر رابطه مستقیم با نوع سایتی که شما طراحی کرده اید دارد و سایتی موفق خواهد بود که بعضی عوامل در آن رعایت شده باشد که ترجیحا به صورت اختصاصی طراحی شده باشد که کاربر به راحتی بتواند در یک سایت توسط منوهای راهبری به نتیجه دلخواه خود برسد.همین موضوع باعث بالا بردن نرخ تبدیل کاربر به مشتری می شود.
 

منو اصلی و چیدمان در طراحی سایت اختصاصی

یکی دیگر ازعواملی که راهبری کاربر را در یک سایت اختصاصی راحت ترمیکند قراردادن منو ثابت در بالای صفحه می باشد . در حالت عادی وقتی کاربر تا انتهای یک صفحه رفته باشد، برای بازدید صفحه بعد باید به بالای صفحه برگردد تا بتواند به صفحات بعدی مراجعه کند ولی در صورتی که از منو ثابت در طراحی سایت استفاده کرده باشید دیگر نیازی به این کار نیست و کاربر از هر قسمتی از صفحه میتواند به صفحات بعدی مراجعه نماید.
 

قرار دادن مطالب مرتبط در طراحی وب سایت اختصاصی

وقتی یک کاربر برای یافتن مطلبی وارد سایت شما می شود، باید براساس آن مطلب پیشنهاداتی را به او ارائه دهیم که بتواند اطلاعات و صفحات بیشتری از سایت شما را مشاهده کند و زمان بیشتری را برای سایت شما اختصاص دهد. برای
این کار ما باید در سایت اختصاصی خود مطالب مرتبط و مقاله های مشابه آنچه که کاربر براساس آن وارد سایت شما شده است را نمایش دهیم.در حال حاضر بسیاری از وب سایت ها جهت ثبات کاربر و پایین آمدن نرخ ریزش سایت خود استفاده میکنند.
 

نمایش آخرین بازدیدهای وب سایت

گذاشتن لینک صفحه آخرین بازدیدهای مطالب سایت می تواند کمک شایانی به بهبود راهبری کاربر کند.همچنین کاربر با کلیک بر روی آن لینک و وارد شدن به آن صفحه میتواند مطالب جدید و پر بازدید را مشاهده کند و از بازدیدهای دیگر کاربران وب سایت مطلع گردد.
 

طراحی منوها به صورت درختی در طراحی سایت اختصاصی

در حال حاضر سایت هایی را میبینیم که طراحی بسیار شیک و خلوتی دارند و هیچ گونه شلوغی و بی نظمی در آن ها نیست ولی علاوه بر این موضوع استفاده راحت کاربر از یک سایت اختصاصی و راهبری آن نقش بسیار مهمی در ثبات یک کاربر دارد.شما میتوانید با استفاده از طراحی منو ها بازشونده و موبایلی به شکل ساختار درختی و کاربردی در این راه به کاربر برای استفاده از یک سایت اختصاصی کمک کنید.