اشتباهات مرسوم در طراحی سایت

اشتباهات مرسوم در طراحی سایت

زمانی که شما به هر دلیلی چه پرداخت هزینه و چه سرعت در زمان بدون هیچ دانش فنی از قالب ها و سایت های آماده استفاده میکنید باید به این نکات هم توجه داشته باشید که استفاده از این نوع سایت های آماده ممکن است مشکلات زیادی برای سایت بوجود آورد و باعث کم شدن کاربران شما شوند. در صورتی که در دیگر سایت ها طراحان با آزمون و خطا این اشتباهات را رفع میکنند و مانع از این اتفاقات می شوند. آن ها با توجه به تجربه کاربری باید سایت را به نحوی طراحی و مدیریت کنند که باعث افزایش بازدیدکنندگان و رضایت آن ها شوند.


انتخاب نادرست رنگ ها

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی کاربر نوع رنگی است که در طراحی سایت بکار برده می شود. استفاده از تکنیک های روانشناسی رنگ بر روی سایت برای جذب کاربر می تواند تاثیر زیادی داشته باشد پس حتما به این نکته توجه بسیار داشته باشید و در انتخاب رنگ ها از افراد متخصص کمک بگیرید.
 

استفاده نادرست از صفحات Popup

این موضوع که ما میخواهیم با طراحی سایت کسب و کارمان را رونق دهیم کاملا درست است ولی نه به صورتی که از همان ابتدا بخواهیم در وب سایت تبلیغات بنری و پاپ آپ استفاده کنیم.با این کار به یک سایت مزاحم تبدیل می شود که از حوصله کاربران خارج است.


دیر لود شدن سایت

امروزه به دلیل کمبود وقت و سرعت در انجام کارها، همه کاربران بدنبال سایت هایی با سرعت بالا هستند و کسی منتظر لودینگ کند یک سایت نمی ماند و همین باعث از دست دادن کاربران یک سایت میشود در حالیکه امروزه با پیشترفت تکنولوژی و تکنیک های بهینه سازی در طراحی سایت به راحتی میتوان سرعت یک سایت را بالا برد. همچنین بهتر است از روش های قدیمی مانند فلش و عکس های حجیم پرهیز کرد چون باعث می شود سرعت سایت شما کاهش پیدا کند و به جای آن میتوان از تکنیک less  استفاده کرد.
شما می توانید از سایت GTmetrix برای عیب یابی سایت خود استفاده کنید و مشکلات کندی سرعت سایت خود را رفع نمایید.
البته علاوه بر موراد گفته شده بالا بخش بزرگی از بهینه سازی سرعت سایت در زیر ساخت سایت و استفاده از کد های برنامه نویسی می باشد در صورتی که شما دانش کافی در زمینه برنامه نویسی نداشته باشید به تنهایی قادر به رفع تمام عیوب نخواهید بود.


نوشته های زیاد یا کم برای سایت

یکی دیگر از اشتباهاتی که در طراحی اتفاق میافتد استفاده از سایز نامناسب فونت ها است. گاهی به دلیل اینکه اطلاعات زیاد می باشند ولی شما میخواهید همه در یک صفحه نمایش داده شوند از فونت ریز استفاده میکنید که این عامل باعث می شود کاربر در خواندن دچار مشکل شود همچنین شاید در مواقعی از فونت های بسیار بزرگ برای کلماتی استفاده کنید، که این عامل در طراحی یک سایت مبتدی به شمار رفته و همچنین برای آن دسته از کاربرانی که با تلفن همراه از سایتی استفاده میکنند صفحه بسیار نامرتبی را برایشان نمایش میدهد.