شرکت طراحی وب سایت و روش گزینش آن

شرکت طراحی وب سایت
با گسترش روز افزون تجارت الکترونیک تعداد شرکتهای طراحی سایت نیز افزایش یافته است و پرسش اینجاست از میان این همه شرکت چگونه باید شرکت مناسب طراحی وب سایت را برگزید.

 معیارهای گزنیش شرکتهای طراحی سایت 

  1. توان فنی و تکنیکی برنامه نویسی و طراحی سایت 
  2. پیشینه و طول عمر شرکت
  3. نمونه کارها 
  4. هزینه انجام کار
مهمترین معیار گزینش شرکت طراحی وب سایت توان تولید نرم افزار و پیشینه کار برنامه نویسی آن است زیرا تنها در این صورت شرکت می تواند در گسترش نرم افزار و وب سایت در کنار شما بماند  . فرض کنید کار شما روز به روز گسترده شود و نیاز به گسترش وب سایت و نرم افزارهای خود داشته باشید بهترین گزینه برای شما شرکتهایی هستند که پیشینه راه اندازی و یکپارچه سازی نرم افزارهای گوناگون را داشته باشند زیرا وب سایت نیز نیاز به یکپارچه سازی و هماهنگی با نرم افزارهای دیگر شما مانند حسابداری و اوتوماسیون و crm و... را دارد.

بالاتر بودن در لیست جستجوی گوگل

همیشه شرکتهایی که در بالای لیست گوگل هستند بهترین شرکتهای طراحی وب سایت نیستند زیرا بیشتر این شرکتها با لینک سازی و هزینه های فراوان در بالای لیست قرار می گیرند و این موضوع نشان از بهتر بودن و یا برگزیده بودن نیست.


سایت سازهای خارجی و سود بالا برای شرکتهای طراحی سایت

امروزه با انبوه  نرم افزارهای سایت ساز خارجی  مانند wordpress,joomla,drupal,.netnuke  روبرو هستیم که بیشتر شرکتهای طراحی سایت نیز با این ابزارها کار می کنند مهمترین دلیل کاربرد این نرم افزارها نداشتن دانش فنی تولید نرم افزار بومی وسودهی بالاتر است چون بدون انجام فرآیند سخت برنامه نویسی و تولید نرم افزار هزینه هنگفتی از کارفرما می گیرند و بیشتر این شرکتها تنها کار طراحی گرافیک و اندکی نیز html پروزه را انجام می دهند.می دانیم که برنامه نویسی بیشترین سهم هزینه طراحی سایت را دارد . قالبهای گرافیک اینگونه سایت سازها نیز آماده بوده و روی اینترنت می توان آنها را دانلود کرد.
کارفرما خود نیز با چند روز دیدن فیلمهای آموزشی wordpress و joomla ,و استفاده از قالبهای آماده می تواند برای خود وب سایت راه اندازی کند و نیازی به دلال و واسطه برای انجام کار را ندارد.


بازدهی پایین سایت ساز های خارجی برای کارفرمایان


در سالیان گذشته یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب شرکتهای wordpress و جوملا هزینه پایینتر و زمان تحویل سریعتر بود اما امروز با افزایش توان تکنیکی و تولید cms های ایرانی هزینه طراحی سایت در این شرکتها پایین آمده و کیفیت بسیار بهتر شده است. جالب اینجاست تنها برخی از شرکتهای طراح سایت سایت سازهای خارجی اعتراف به استفاده از ابزارهای اماده می کنند و برخی نیز ان را پنهان می کنند دلیل این پنهان سازی نیز آمار هک شدن بالای این وب سایتها و بی کیفیت بودن و سنگین بودن آنهاست.خود این شرکتهای تولید کننده خارجی شرکتهای خوبی هستند و توان فنی بالای دارند و تنها برای تبلیغات اقدام به رایگان سازی نسخه ای از نرم افزار خود کرده اند و زمانی که کار دست واسطه هایی که سودجویی ، بیشترین دلیل وجودی آنهاست روبرو می شویم طبیعی است که افتی آشکار در وب سایت خروجی داشته باشیم.